ŠD III

Školní družina III.

Oddělení  ŠD III. navštěvuje celkem 7  účastníků – 2 dívky a 5 chlapců. Celoroční hra nese název „Rok v lese“. Tato hra představí dětem prostředí lesa a jeho obyvatele v každém měsíci v roce. V lese se totiž pořád něco děje. Nevěříte? Pojďte s námi pomocí pohádek poznávat nejznámější lesní zvířátka, jejich zvyky, domečky, radosti i starosti. Pohádkami budeme podněcovat dětskou fantazii, rozvíjet vnímavost a hledat souvislosti, o kterých si pak budeme společně vyprávět.

Září: Mlsné veverky

Seznámíme se s celoroční hrou, budeme malovat lesní zvířátka, naučíme se básničku „O lese“. V podzimní dílně vyrobíme zvířátka z kaštanů.

Říjen: Jelen jelínek

Vyrobíme si strašidýlka z přírodnin, družinu si vyzdobíme motivy Halloweenu. Naučíme se básničku „Hádaly se houby“.

Listopad: O moudrém dubu a nafoukaném větru

Vycházka s pozorováním podzimní přírody a se sběrem listí. Budeme vyrábět květiny ze spadaného listí – symbolu podzimu.

Prosinec: O zapomenutém stromečku

Přivítáme čerta s Mikulášem a také si je namalujeme. Užijeme si Vánoční atmosféru s perníkovým cukrovím a zazpíváme si vánoční koledy.

Leden: O dvanácti měsíčkách

V zimní dílně vyrobíme semínkové koule na stromy pro ptáčky, projdeme se Tyršovými sady a nakrmíme ptáčky. Přiblížíme dětem život zvířátek v přírodě během zimy.

Únor: Zimní pohádka o zvířátkách

Čeká nás karneval, vyrobíme si masku a valentýnský strom.

Březen: Cesta k jaru

Přivítáme jaro, budeme pozorovat jarní přírodu, malovat rozkvetlé stromy. Naučíme se básničku „Přišlo jaro“.

Duben: O stromu života

Připravíme si velikonoční výzdobu, pochutnáme si na zdravé jarní svačince a koncem dubna nás čeká rej čarodějnic.

Květen: Čarovný les

Naučíme se básničku „Kouzlo lesa“, namalujeme si čarovný les a maminkám vytvoříme malý dáreček.

Červen: příběh Samoobsluha

Nejprve oslavíme Mezinárodní den dětí a ochutnáme jahodový koktejl. Na konci měsíce se rozloučíme se školním rokem a s celoroční hrou.

Během školního roku nás čeká mnoho nového a zajímavého. Budou se konat tvořivé dílny, karnevalová diskotéka, užijeme si vánoční i velikonoční atmosféru. Součástí programu každého měsíce je kolektivní logopedická péče a těšit se můžeme také na procházky v okolí školy.

Celý vnitřní řád ŠD si rodiče i ostatní zákonní zástupci mohou přečíst ve školní družině a je také vyvěšen v prvním poschodí respiria školy.